Достапни линкови

Груевски ја завршува посетата на Украина


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска ќе ја продолжи дводневната официјална посета на Украина. Тој ќе се сретне со претседателот на украинската Врховна рада Володимир Литвин, а ќе се обрати и на Македонско-украинскиот бизнис форум, што го организира Стопанската комора на земјата. Претходно Груевски оствари средба и со неговиот колега Микола Азаров и претседателот Виктор Јануковиќ.
XS
SM
MD
LG