Достапни линкови

ОБСЕ ги оцени изборите во САД


Странските набљудувачи на ОБСЕ оценија дека изборот за нови членови на конгресот во САД биле фер, но забележале и дека имало одредени проблеми со системот на финансирање на кампањите, кој не бил доволно транспарентен. Тие соопштија дека гласањето било ефикасно, но иако е спроведена волјата на гласачите изборите на моменти биле тензични и валкани.
XS
SM
MD
LG