Достапни линкови

Обама на деветдневна турнеа во Азија


Американскиот претседател Барак Обама во петок ќе ја започне во Индија својата турнеја низ Азија и ќе се врати во Вашингтон за десетина дена. Патувањето започнува три дена по изборите. Целата и фокусот на неговот патување ќе бидат зголемување на напорите да се отвори нов пазар за американските стоки и зајакнување на американската економија, соопштуваат официјални лица од американската администрација.
XS
SM
MD
LG