Достапни линкови

Најмалку 8 милитанти загинале во Пакистан


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека се сомневаат оти најмалку 8 милитанти загинале од американски проектил во северозапаниот племенски појас на Пакистан. Неименуваните официјалните претставници соопштиле дека првиот ракетниот напад врз возило со кое патувале милитантите се случил во близина на границата со Авганситан во Северен Вазиристан. Додека за втрориот ракетен анапад се уште нема информации.Северен Вазиристан е упориште на Талибанци и странски милитансти кои вршта напади врз меѓународните безбедносни сили долж границата со Авганситан.
XS
SM
MD
LG