Достапни линкови

Српската влада ќе одлучува дали Србите ќе гласаат во Косово


Српската Влада благовремено ќе донесе одлука за излезност на Србите на косовските избори на 12 декември затоа што тоа е прашање од државен интерес. Ова го изјави денеска министерот за Косово и Метохија, Горан Богдановиќ.Тој апелираше до политичарите во земјата да не го злоупотребуваат ова прашање за добивање на евтини политички поени . Богдановиќ вели дека за ова прашање ќе се прават анализи за сите можни сценарија кои ќе произлезат од нивната одлука.
XS
SM
MD
LG