Достапни линкови

Наумовски: На Грција ќе им биде од корист ако сме дел од Унијата


Не знам до кога ќе не блокира Грција, членството на Македонија во Европската Унија е во корист и за земјата, и за Грција и за Унијата. Ова го изјави денеска во Скопје вицепремиерот за европски прашања, Васко Наумовски. Тој додаде дека се што требало да се сработи за Извешатајот од Европската Комисија е сработено и очекува истото да биде валоризирано.
XS
SM
MD
LG