Достапни линкови

Ердоган во посета на Косово


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, кој е во дводневна посета на Косово, во Приштина разговараше со косовскиот премиер Хашим Тачи. Ердоган ќе го посети и Призрен каде што ќе биде прогласен за почесен граѓанин, а предвидено е да има средба и со претставници ан турското малцинство.
XS
SM
MD
LG