Достапни линкови

Буш жали што не е најдено оружје за масовно уништување во Ирак


Поранешниот американски претседател Џорџ Буш, во неговата нова книга, истакнува дека постојано има болно чувство кога ќе се сети на ненаоѓањето оружје за масовно уништување во Ирак. Но, Буш додава дека инвазијата врз Ирак била оправдана бидејки бил соборен дитаторскиот режим на Садам Хусеин. Книгата на Буш, како што е најавено, ќе биде објавена на 9-ти овој месец.
XS
SM
MD
LG