Достапни линкови

Почина Черномирдин


Поранешниот руски премиер Виктор Черномирдин починал во својот дом во Москва, јавија руските медиуми. 72-годишниот Черномирдин беше премиер од 1992 до 1998-ма година кога претседател на Русија беше Борис Елцин, а беше и прв директор на Газпром.
XS
SM
MD
LG