Достапни линкови

Расмусен во посета на Русија


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен денеска ќе допатува во Москва, каде што ќе се сретне со рускиот претседател Дмитри Медведев и со шефот на дипломатијата Сергеј Лавров. Целта на посетата е подготовка на самитот меѓу Русија и Алијансата, кој треба да биде одржан кон крајот на месецов во Лисабон.
XS
SM
MD
LG