Достапни линкови

Десетина автомобили-бомби експлодирале во Багдад,30 мртви


Најмалку 30 луѓе загинале при серија експлозии во Багдад, пренесуваат новинските агенции. Локалните власти соопштуваат дека неколку десетици луѓе се ранети при нападите чии таргет се воглавно шиитските области во градот. Експлозивите биле поставени во десетина автомобили покрај патиштата. Инцидентот се случил откако над 50 луѓе беа убиени во заложничката драма во неделата во католичката црква во Багдад
XS
SM
MD
LG