Достапни линкови

Тачи: Смената на Владата ќе стави крај на политичката криза


Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави дека денешното гласање недоверба на Владата, ќе стави крај на политичката криза во Косово и ќе отвори пат кон предвремени избори. За да се смени власта потребна е поддршка од 61 од 120-те пратеници.
XS
SM
MD
LG