Достапни линкови

Над 70 луѓе се удавиле во река во Индија


Спасувачите во Индија извлекле 69 тела од реката Хугли, откако пред три дена брод потонал во близина на Бенгалскиот залив. Над 60 луѓе се уште се водат за изчезнати. До сега се спасени 93 луѓе. Локалните власти соопштија дека на бродот чиј капацитет бил 60 луѓе, биле качени околу 200 патници. Потрагата по преживеани е отежната поради лошите временски услови.
XS
SM
MD
LG