Достапни линкови

Почнаа изборите на источниот брег на САД


Во 8 држави на источниот брег денеска започнаа изборите за Конгресот на САД. Се гласа за 435 места во Конгресот и за една третина од 100 те места во Сенатот.
Се очекува опозициоите Републиканци во Преставничкиот дом да добијат мнозинство.
XS
SM
MD
LG