Достапни линкови

Шефот на македонската дипломатија во посета на БИХ


Македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски, во својство на претседавач со Комитетот на министри на Советот на Европа, денеска престојува во официјална посета на Босна и Херцеговина.
На средбите со босанските политичари иќе стане збор за улогата на Советот на Европа во уставните реформи во БиХ.
XS
SM
MD
LG