Достапни линкови

Иран - Не патувајте во Франција, не е безбедно!


Иран денеска апелираше до своите граѓани да не патуваат во Франција затоа што анти владините протести поради пензиските реформи се заканувале да прераснат во сериозни немири.
Франција, исто така, ги обесхрабруваше своите граѓани да не патуваат во Иран по немирите кои во 2009 избувнаа по сопорените претседателски избори во земјата.
XS
SM
MD
LG