Достапни линкови

Се очекува Федералните Резерви на САД да купуваат обврзници


Еврото денеска порасна во однос на доларот од 1.388 на 1.393 во очекување дека Федералните Резерви ќе објават план за купување обврзници за подршка на стопанството.
Доларот ослабна и во однос на британската фунта, а одност долар јен остана ист.
XS
SM
MD
LG