Достапни линкови

САД - Со фитнес против настинката


Според американските истражувачи, луѓето кои не вежбаат редовни физички вежби, двојно повеке настинуваат од другите. Истражувањето било извршено од научници во Северна Каролина кои испитале над илјада лица во 2008 година.
XS
SM
MD
LG