Достапни линкови

Претседателот на Собранието Вељановски во посета на Канада


Запознавање со состојбите и условите за инвестирање во Македонија беше целта на средбата што се одржа во Отава меѓу македонската парламентарна делегација предводена од претседателот на Собранието Трајко Вељановски, со членови на Комисијата за надворешна трговија на Претставничкиот дом на Парламентот на Канада.
Собраниската прес-служба соопшти дека на седницата канадските парламентарци се интерсирале за нивото на трговската размена меѓу двете земји и можноста за нејзино унапредување, како и за моменталната состојба и потенцијалите на изворите на енергија во Македонија.
XS
SM
MD
LG