Достапни линкови

Ердоган ќе го посети Косово


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган во среда во Косово ќе се сретна со новото раководство на државата. Заменикот министер за надворешни работи соопшти дека посетета има за цел да ги зајакне односите меѓу двете земји. Ова ќе биде прва посета на Ердоган на Косово.
XS
SM
MD
LG