Достапни линкови

Поплавите во Виетнам земаа 6 жртви


Најмалку 6 луѓе се удавиле, а еден човек се води како изчезнат по новиот бран на поплави што го зафатија централниот дел на Виетнам. Локалните власти соопштија дека меѓу жртвите е и деветмесечно бебе. Поради обилните дождови и поплавите кои следуваа по нив, 10 илјади луѓе од регионот се евакуирани.
XS
SM
MD
LG