Достапни линкови

Прванов ја покани Русеф во Бугарија


Бугарскиот претседател Ѓорѓи Прванов ја повика новоизбраната претседателка на Бразил, Дилма Русеф да ја посети Бугарија, земјата од каде што потекнува нејзиниот татко. Во честитката на Прванов е истакнато дека предизборната кампања и изборите во Бразил се следени со голем интерес во Бугарија.
XS
SM
MD
LG