Достапни линкови

Талибанци нападнале цистерни на НАТО со нафта


Вооружани Талибанци денеска отвориле оган врз две цистерни на НАТО во северозападен Пакистан, при што раниле тројца луѓе. Според локалната полиција осум милитанти кои се наоѓале во два автомобили ги пресретнале двете цистерни со нафта и пукале во нив . Потоа напаѓачите избегале од местото на настанот.
XS
SM
MD
LG