Достапни линкови

Ослободени заложниците од црквата во Багдад


Припадниците на ирачките и на американски безбедносни сили ги ослободија заложниците од една католичка црква во Багдад, соопшти ирачката полиицја. Непознати вооружени лица вчера зедоа 10 заложници во една црква во центарт на Багдад. Властите соопштуваат дека напаѓачите прво убиле двајца полицајци и раниле осум луѓе при напад на еден магацин, а потоа побегнале во црквата и зеле заложници.
XS
SM
MD
LG