Достапни линкови

Завршува предизборната кампања во САД


Американскиот претседател Барак Обама на завршницата на изборна кампања на своите приврзаници им порача дека борбата не е залудна. На Обама и на демократите на овие избори не им оди во прилог високата стапка на невработеност и состојбата со економијата која бавно се извлекува од светската криза. Но Обама изјави дека не ја губи надежта дека на денот на изборите демократите ќе ги надминат лошите прогнози и ќе продолжат со реформите кои тој ги вети во својата кампања во 2008-та. Но сепак призна дека ги чека тешка борба за исполнување на ветеното.
XS
SM
MD
LG