Достапни линкови

Пакистан- убиени 5 милитанти при ракетен напад


При ракетен напад на американско летало во пакистанската племенска област Северен Вазиристан загинале најмалку 5 милитанти , соопштуваат пакистански безбедносни функционери. Според нив нападот бил насочен кон милитантите кои се наоѓале во селото Хајдер Кел во близина главниот град Мираншах. Од американска страна нема потврда за нападот.
XS
SM
MD
LG