Достапни линкови

Заложничка драма во Багдад - напад на црква


Ирачката полиција соопшти дека вооружени напаѓачи задржале 10 луѓе како заложници во една католичка црква во центарот на Багдад. Во соопштението е наведено дека двајца полицајци загинале и 8 се ранети при бомбашкиот напад врз еден магацин. Се уште се одвидва вооружена пресметка на улиците на Багдад, потврди полицијата.
XS
SM
MD
LG