Достапни линкови

Анти владини протести во Русија


Неколку десетици припадници на руската опозиција се приведени во Москва и Санкт Петерсбург на протести против премиерот Владимир Путин. На протестите во Москва, неколку стотина демонстранти извикувале „ Русија без Путин ќе биде слободна“.
Во Санкт Петерсбург се приведени околу 60 луѓе од вкупно 300-те кои биле на протестот.
XS
SM
MD
LG