Достапни линкови

Експлозија во Мексико - 5 загинати лица


Најмалку 5 луѓе загинале и над 10 се повредени при експлозија во магацин за пиротехнички средства во Мексико, соопшти полицијата. При експлозијата целосно се уништени двете згради во кои се наоѓал магацинот и оштетени се 15тина околу него.
Полицијата соопшти дека привела два лица.
XS
SM
MD
LG