Достапни линкови

Харири: Ирачките политичари да излезат од „ќор- сокак“


Либанскиот премиер Саад Харири денеска ги повика ирачките политичари да излезат од „ политичкиот ќор- сокак“ кој ја остави Ирак без влада со месеци. Харири додаде дека е задоволен од иницијативата на саудискиот крал Абдула кој ги покани ирачките лидери да се сретнат во Ријад.Харири ги охрабрува ирачките полотичлари своите спорови да ги рашавапод како то вели „капата на Арапската лига.“
XS
SM
MD
LG