Достапни линкови

Пресметка на спортско игралиште во Хондурас


Најмалку 14 луѓе загинале на спортско игралиште во северниот дел од Хондурас откако вооружена група отворила оган, соопштија локалните власти. Се претпоставува дека причина за нападот е пресметка на две банди.
Минатиот месец 18 луѓе настрадаа во напади на една фабрика за произбодство на обувки во Сан Педро.
XS
SM
MD
LG