Достапни линкови

Терористички напад во центарот на Истанбул


Нaд 15 луѓе се ранети при експлозија на бомба во центарот на Истамбул, јавуваат турските медиуми.
началникот на полицијата тврди дека нападот е дело на бомбаш самоубиец чија цел бил полициски автомобил. За плоштадот Ташкин каде се случил терористичкиот напад е затворен за движење.
XS
SM
MD
LG