Достапни линкови

Аеродромот во Багдад се отвори за Европа


Авион на француска авиокомпанија е првиот патнички авион кој денеска слета на меѓународниот аеродром во Багдад, по Заливската Војна. Француската авиокломпанија соопшти дека редовната линија Париз - Багдад ќе стартува за два до три месеци.
XS
SM
MD
LG