Достапни линкови

Црна Гора апси криминалци за Србија


Црногорската полиција уапсила шест од 18 луѓе кои ги бараат српските правосудни власти, а за кои се смета дека живеат во Црна Гора, објавуваат медиумите во Подгорица.
Четворица од уапсените се поврзани со организиран криминал.
Апсењата во Црна Гора следуваат откако двете земји вчера потпишаа договор за израчување на свои државјани.
XS
SM
MD
LG