Достапни линкови

Каразаи бара објаснување за американско - руската анти-нарко акција


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи побара објаснување од НАТО командата за американско – руската операцијата против трговците со дрога, а без одобрение на владата во Кабул. До реакцијата доаѓа откако рускиот претставник Виктор Иванов изјави дека Русија и САД уништиле 4 лаборатории за дрога во нивната прва заедничка акција во Авганистан.
XS
SM
MD
LG