Достапни линкови

Клинтон - Територијалните спорови да се решаваат на мирен начин


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон, на самитот на АСЕАН во Ханој, изјави дека сите територијални спорови околу островите, кои ги подигнаа тензиите меѓу Кина и Јапонија, треба да бидат надминати на мирен начин. Американски национален интерес е слободна пловидба и трговија во тој регион, изјави Клинтон.
XS
SM
MD
LG