Достапни линкови

30 загинати во самоубиствен напад во БакубаИрачката полиција соопшти дека во вчерашниот самоубиствен бомбашки напад во Бакуба загинале 30 луѓе, а 67 биле повредени. Синоќа, бомбаш самоубиец активира експлозив во една кафетерија во Бакуба.
XS
SM
MD
LG