Достапни линкови

Поевтин руски гас за Украина


Украинскиот премиер Микола Азаров изјави дека рускиот премиер Владимир Путин, за време на посетата на Киев неделава, се согласил на намалување на цената на рускиот гас за Украина за првиот квартал од наредната година. Наместо 250 долари за илјада кубни метри гас, Украина ќе плаќа 230 долари.
XS
SM
MD
LG