Достапни линкови

Нов масакр во Мексико, убиени 9 полицајци


Мексиканските власти соопштија дека девет полицајци биле убиени во заседа во западниот дел на земјата. Тоа е четврти ваков инцидент во оваа недела во кои загинаа над пеесет луѓе. Само во оваа година во борбата против криумчарите на дрога во Мексико загинале околу 9 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG