Достапни линкови

Во Грузија уапсени руски шпиони?


Грузиската полиција соопшти дека уапсила извесен број лица под сомневање дека шионирале во корсит на Русија. Агенцијата Ројтерс, повикувајќи се на извори во Тбилиси, прецизира дека биле уапсени 20 луѓе, но без други детали.
XS
SM
MD
LG