Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ и СДСМ за изборот на Наумовски


Бранко Наумовски не е независен, туку е кадар на Социјалдемократскиот сојуз. Ова се наведува во денешното соопштение од ВМРО ДПМНЕ по повод денешниот избор на Наумовски за претседател на Уставниот суд. На ова реагираше СДСМ кој соопштението на ВМРО ДПМНЕ го оцени како невиден притисок врз највисоката судска инстанца.
XS
SM
MD
LG