Достапни линкови

Намалувањето на НАТО силите на Косово, постепено


Одлуката на НАТО да го преполови бројот на војниците на Косово ќе биде спроведена постепено и во согласност со развојот на ситуацијата на теренот. Ова денеска во Приштина го изјави командантот на КФОР Ерхард Билер. Тој додаде дека до крајот на идната пролет на Косово од сегашните 10 илјади треба останат пет илјади војници.
XS
SM
MD
LG