Достапни линкови

Украинскиот претседател на работа со хеликоптер


Во наредниве месеци украинскиот претседател Виктор Јануковиќ со хеликоптер ќе биде превезуван во својот кабинет во центарот на Киев. Тоа е образложено со големиот застој што го предизвикува претседателската колона возила на улиците на градот. Од кабинетот не соопштуваат колку ќе чини секојдневнното превезување со хеликоптер.
XS
SM
MD
LG