Достапни линкови

Полска и Русија со нов договор за снабување со гас


Полска и Русија денеска во Варшава потпишаа договор за испорака на руски гас до 2022 година. Договорот е склучен по скоро едногодишни преговори и со него се предвидува испорака на над 10 милијарди кубни метри гас за Полска.
XS
SM
MD
LG