Достапни линкови

Расмунсен: Нато ке го намалува бројот на војниците на Косово


Нато во следните 6 месеци ќе го намалува бројот на војниците на Косово на околу 5 илјади, бидејќи ситуацијата се подобрува.
Ова денеска во Брисел го оцени генералниот секретар Андерс Фог Расмунсен.
Сега на Косово имало нешто помалку од 10 илјади војници.
XS
SM
MD
LG