Достапни линкови

НАТО уби 20 милитанти во Кандахар - Авганистан


Нато соопшти дека во напад со хеликоптер се убиени најмалку 20 милитанти во јужен Авганистан откако било стрелано врз леталото. Теренски тим потоа нашол 20 бомби, возила и оружје во Спин Болдак – Кандахар.
XS
SM
MD
LG