Достапни линкови

Стрелби на границата меѓу двете Кореи


Војската на Јужна Кореја потврди дека Северно корејските трупи денеска на два пати стрелале на границата кон територијата на Јужна Кореја. Стрелбите се случиле на 90 километри јужно од Сеул кај Хвачеон.
Границата меѓу Југот и комунистичкиот север е една од најмилитаризираните во светот.
XS
SM
MD
LG