Достапни линкови

Индонезија: расте бројот на жртвите


Најмалку 430 луѓе загинале во цунамито и по вулканската ерупција што оваа недела ја погодија Индонзеија. Властите соопштија дека се уште голем број луѓе се водат како исчезнати.
XS
SM
MD
LG