Достапни линкови

Авганистански борци на обука во Австралија


Официјален претставник на австралијската армија ги потврди наводите во некои медиуми дека авганистански борци тајно пристигнале во Австралија на обука со специјалните сили. Прецизирано е дека борци на локалниот лидер Матиула Кан тренирале воени операции против талибанците.
XS
SM
MD
LG