Достапни линкови

Грузија ќе влезе во НАТО?


Претседателот на воениот комитет на НАТО Џанпаоло ди Паола кој престојува во Грузија изрази увереност дека таа земја ќе и се придружи на Алијансата. Тој притоа ги пофали сегашните воени реформи во Грузија.
XS
SM
MD
LG